War is not over, but MOCKBA cruiser yes

Ciężko uwierzyć, ale inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 60 dni. Postanowiłem zrobić kolejną mikro produkcję demoscenową (256 bajtów) poruszającą ten temat – tym razem padło na krążownik MOCKBA, wcześniej znany jako Слава, sława. W sumie oficjalnie nie wiadomo co stało się z 485 służącymi na niej żołnierzami, w tym 66 oficerami – ale raczej nie porwał ich traktor z mojego intro.

Tradycyjnie małe podsumowanie – tym razem główna robota to był sam traktor. 4x3x8 danych (96 bajtów), napis MOCKBA z atrybutami i umiejścowieniem (przez stream na ekran) – 25 bajtów, PLOT z procedury w pamięci ROM to 7 bajtów, DRAWTO z ROM 11 bajtów x2, CLS + border 7 bajtów, czytacz danych traktorka to 43 bajty, flaga 25 bajtów, czarny kadłub również 25 bajtów plus jakieś skoki wywołania, których pewnie zapomniałem, łącznie wyszło 254 bajty. Szybka prodka, taki nikiforyzm demoscenowy, ale trzecie miejsce w kompotach w kategorii 256 bajtów na Speccy Party 2022 wywalczył, dziękuję i pozdrawiam pozostałych uczestnikó kompotów.

Tradycyjnie można ściągnąć z Pouet i Demozoo. A – fiksnąłem te przesunięcie o piksel na górze i na dole, zaczęło mi przeszkadzać 🙂