Migracja akcji i presetów Adobe Photoshop i Adobe Lightroom na nowy komputer

Migracja na nowy komputer to zawsze ten moment znajdywania “a to jeszcze mi nie działa”. Ponieważ nie robię tego zbyt często, musiałem sobie przypomnieć, gdzie Adobe Photoshop (chmurowy, z abonamentu) zapisuje na MacOS stworzone przez nas akcje. Akcje są przydatne, pozwalają automatyzować używanie programu, ja do tego dorzucam AppleScript i “komputer sam robi”. To samo odnośnie presetów “wywoływania” (develop) zdjęć w Adobe Lightroom.

Tak czy siak… można przypuszczać, że jak większość aplikacji Photoshop zapisuje akcje w naszym katalogu usera/Library/Application Support/Adobe/Adobe Photoshop 2022/

Nic bardziej mylnego. Pomimo, że jest tam katalog Presets/Actions to nie znajdziemy tam naszych akcji. Gdzie więc ich szukać? A tutaj:

username>Library>Preferences>Adobe Photoshop 2022>Actions Palette.psp

Jeżeli chodzi o Adobe Lightroom to przez te kilka lat używania oczywiście katalog presetów też zdążył przemigrować i aktualnie znajduje się tutaj:

username>Library>Application Support>Adobe>CameraRaw>Settings

Ostatnia podpowiedź: folder Library użytkownika jest niewidoczny normalnie – żeby go zobaczyć w Finderze na liście z zakładki “Go” musimy przytrzymać klawisz option.